Tag Archives: mieszkanie do wynajęcia zduńska wola

Bezpieczne instalacje elektryczne w domu

Bezpieczne instalacje elektryczne muszą być w każdym domu. Biegające dzieci mogą wsadzić ręce, na przykład w źle założony kontakt. Kable wszystkich urządzeń w domu powinny być zabezpieczone, by nie poraziły prądem. Instalacje elektryczne w myśl rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2012 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki, powinny dostarczać energię do użytku mieszkańców, chronić przed porażeniem prądem i przed szkodliwych hałasem i działaniem pola magnetycznego. To tylko podstawowe normy, do których mieszkańcy domu i pracownicy energetyki powinni się dostosować. Nieprzestrzeganie ich grozi porażeniem, a nawet śmiercią. Warunki techniczne, jakie powinna spełniać instalacja elektryczna są następujące. Złącze instalacji elektrycznej powinno być zamontowane w miejscu bezpiecznym dla użytkowników prądu (szczególnie dzieci) i w miejscu dostępnym dla energetyków. W razie niebezpieczeństwa musi być możliwość szybkiego odłączenia go od sieci zasilającej. Instalacja powinna być także wyposażona w urządzenie przeciwporażeniowe i przeciwpożarowe. Często się zdarza tak, że wskutek przepięć dochodzi do groźnych wypadków. Czasem powstaje ogień, który rozprzestrzenia się na cały dom. Dlatego elektryka wymaga skrupulatnego podejścia do montowania jej. Jak mówią przezorny jest zawsze ubezpieczony. Z prądem nie ma żartów. To nie woda, która można zakręcić w razie awarii.

Witam Was na mojej stronie internetowej, której jestem autorem. Mam na imię Kamil i zawodowo zajmuje się nieruchomościami. Stąd decyzja o założeniu tego bloga. Chciałbym dzielić się z czytelnikami swoją wiedzą, różnymi ciekawostkami i interesującymi faktami ze świata nieruchomości. Pozdrawiam!

Stop alergii – zainwestuj w ogrzewanie nadmuchowe

W XXI wieku nawet najbardziej wymagający mogą być usatysfakcjonowani. Weźmy na przykład alergików, szczególnie tych uczulonych na kurz. Codzienne sprzątanie, wycieranie kurzu, a oczy i tak załzawione, i bez chusteczki higienicznej ani rusz. A może zainwestować w ogrzewanie nadmuchowe? Oczyszczanie powietrza z kurzu i alergenów to tylko jedna z zalet tego sytemu. Skąd wzięła się moda na ogrzewanie nadmuchowe? Otóż przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych i znalazła szerokie zainteresowanie wśród Polaków. Jak działa nadmuchowa instalacja grzewcza? W ścianach, podłogach, czy też sufitach, wedle gustu montuje się kanały wentylacyjne zakończone kratkami, które wydmuchują powietrze. Tak jak w ogrzewaniu centralnym, czy gazowym instaluje się też odpowiedni piec nadmuchowy. Jest on zasilany powietrzem albo gazem. Posiada termoregulator, którym można sterować zdalnie. Jest to wielki plus, gdyż nie marnujemy swojego czasu, a wszystko jest pod kontrolą. Jakie jeszcze zalety możemy wyróżnić? Klimatyzacja w upały i nawilżanie w mroźne dni, kiedy nie chcemy lub nie możemy otwierać okien w domu. A także filtrowanie powietrza, czyli jego wymiana. Powietrze, które wydmuchują przepustnice miesza się ze świeżym powietrzem z zewnątrz. Jest to bardzo korzystne w biurach, gdzie pracuje dużo ludzi. Wpływa korzystnie na samopoczucie i wydajność pracy. Podsumowując, w ogrzewaniu nadmuchowym, każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.

Witam Was na mojej stronie internetowej, której jestem autorem. Mam na imię Kamil i zawodowo zajmuje się nieruchomościami. Stąd decyzja o założeniu tego bloga. Chciałbym dzielić się z czytelnikami swoją wiedzą, różnymi ciekawostkami i interesującymi faktami ze świata nieruchomości. Pozdrawiam!