sob.. kw. 13th, 2024

W życiu praktycznie każdego sportowca – nawet amatora, który nie posiada trenera ani klubu czuwającego nad jego postępami – dieta i odpowiedni program treningowy to dwie rzeczy, bez których nie da się obyć. Rozpisanie sobie diety i odpowiednie przygotowywanie posiłków, aby nie utrudniały treningów a wręcz przeciwnie – wspierały szybsze osiąganie określonych celów treningowych, to podstawa.
Nie trzeba korzystać z pomocy dietetyka czy konsultanta, w dobie Internetu wiele istotnych spostrzeżeń i faktów o żywieniu w trakcie uprawiania sportu można znaleźć samodzielnie i wprowadzić w życie. Przy przestrzeganiu diety istotne jest także planowanie i mądre rozkładanie zamiarów na swoje siły, tak aby nie przetrenować się zbyt szybko.
Niestety to właśnie chęć osiągnięcia zbyt szybko doskonałych wyników powoduje, że trenujący amatorzy szybko stają się przemęczeni i muszą po chwilowych urazach robić coraz dłuższe przerwy – co jest niestety okazją do tego, aby po raz kolejny przerwać podejście do uprawiania sportu.