śr.. gru 6th, 2023

W nowoczesnym świecie ruch i dieta generalnie determinują wszystko, a przede wszystkim miejsce człowieka we współczesnej społeczności. Brak zaangażowania i troski o samego siebie, lekceważenie własnego zdrowia i ignorowanie oczywistych przesłanek do zmiany swojego życia, jest dzisiaj bardzo napiętnowane i coraz trudniej znaleźć nawet u najbliższych akceptację ciągłego unikania odpowiedzialności za swoje życie.
Wzięcie się w garść, rozpoczęcie reżimu treningowego i wprowadzenie zasad zdrowego żywienia do swojego życia z pewnością nie jest proste – tym bardziej w przypadku osoby, która od ponad dekad nie uprawiała żadnego sportu i odżywiała się bez najmniejszej refleksji, ulegając pokusom i łakociom.
Przekonanie człowieka do tego, że dieta i ruch są w jego najlepszym interesie, musi być krokiem pierwszy i jest najważniejszy – bez zbudowania realnego zaangażowania i znalezienia pokładów wewnętrznej motywacji, odniesienie sukcesu w przechodzeniu na dietę i uprawianiu sportu jest niemożliwe. Wsparcie osób najbliższych czy znalezienie w rodzinie kogoś, kto będzie nadzorował proces trenowania i odchudzania, także jest mocno wskazane.