śr.. paź 5th, 2022

Promowanie zdrowego żywienia odbywa się w dzisiejszych warunkach przede wszystkim za sprawą mediów. Telewizje uruchamiają już dzisiaj po kilka kanałów, w których mówi się o diecie i treningu, prowadzi się programy odchudzania, zapoznaje ludzi z programami treningowymi, gotuje na ich oczach dietetyczne rzeczy.
Dodatkowo różni celebryci na każdym kroku zachęcają i motywują do tego, aby spróbować na własnej skórze zbawiennego wpływu aktywności fizycznej, zwłaszcza tej na świeżym powietrzu, i nowego racjonalnego odżywiania. Powiedzenie – jesteś tym, co jesz – ma wyjątkowe przełożenie na prawdziwe życie i odżywianie się w pośpiechu, żywnością przetworzoną i niskiej jakości, ostatecznie musi skończyć się fatalnie.
Jeśli dorzuca się do tego brak jakiegokolwiek ruchu i regularnych ćwiczeń oraz przygotowywanie jedzenia w fatalnych warunkach i na złych surowcach – łatwo o przepis na całkowite rozstrojenie organizmu, metabolizmu i zniszczenie układu pokarmowego, którego późniejsze regulowanie jest niesamowicie trudne.