śr.. paź 5th, 2022

To, w jaki sposób karmimy swoje dziecko ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób będzie się ono odżywiało jako dorosły człowiek. Większość nawyków żywieniowych wynosi się bowiem z domu. Czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że sami powielamy często nawyki naszych rodziców. Zarówno te dobre, jak i te złe.
Bardzo ważnym aspektem jest pokazywanie dziecku smaków, już od najmłodszych lat. Właśnie wtedy umysł małego dziecka chłonie jak gąbka. Kiedy tylko matka przestaje karmić dziecko piersią i może mu podawać już różne rzeczy, powinna ona postarać się o bardzo szerokie menu. Najlepiej jest podawać dziecku wszystko to, co my zjadamy. Oczywiście należy uważać na ostre przyprawy, które mogą zaszkodzić młodemu układowi pokarmowemu.
Poza tym, warto jest dziecko przyzwyczaić do regularnego spożywania posiłków. Powinno ono wiedzieć o jakiej godzinie, co będzie spożywało. Dzięki temu, samo nie będzie miało ochoty na słodkie i słone przekąski. Warto pamiętać także o tym, że najlepszym napojem dla naszego dziecka jest po prostu niegazowana woda mineralna.