pon.. paź 2nd, 2023

W wielu platformach telewizyjnych w ostatnim czasie uruchomiono osobne kanały tematyczne, których głównym zadaniem jest prezentowanie różnych diet i metod treningowych. Różne diety to nie do końca poprawne słowo, ponieważ według filozofii większości prowadzących te kanały – dieta to po prostu uniwersalna racjonalna metoda odżywiania się wspólna dla wszystkich ludzi.
Bez względu na alergie, choroby czy wyniki badań, racjonalizowanie sposobu odżywiania się powinno przynieść oczekiwane rezultaty u każdego człowieka bez wyjątku. W ramach takich stacji prowadzone są więc rozliczne programy, które nie tylko informują na sucho i czysto teoretycznie o tym, co danego dnia powinniśmy jeść, lub jak dokonywać zakupów spożywczych albo przygotowywać określone warzywa.
W ramach tych programów często krok po kroku, dzień po dniu, razem z prowadzącymi lub uczestnikami ich programów, odtwarzać możemy zaprojektowaną jakby dla nas samych dietę. Sukces takich kanałów wynika właśnie z tego, jak wiele osób może się z nimi utożsamić.