wt.. cze 25th, 2024

Większość osób, które rozpoczynają swoją długą walkę z namiarowymi kilogramami, decyduje się na rozpoczęcie diety odchudzającej. Często czerpią one pomysły z gazet kobiecych, lub z forów internetowych. Niestety, nie jest to najlepszym pomysłem, ponieważ wiele z tych diet może pacjentom zaszkodzić i spowodować u nich nawet nieodwracalne choroby.
Najlepszym rozwiązaniem, jakie polecają wszyscy lekarze, jest udanie się po poradę do gabinetu profesjonalnego dietetyka. Taki specjalista powinien z pacjentem przeprowadzić odpowiednią rozmowę i przede wszystkim poznać jej sposób odżywiania się dotychczas oraz największe słabości. Ważne, aby powiedzieć również o tym, co lubimy, a czego nie lubimy jeść.
Dietetyk po takiej rozmowie zazwyczaj przygotowuje dietę zaprojektowaną dla konkretnego pacjenta. Dostosowuje on samodzielnie kaloryczność posiłków oraz ich rodzaj. Zawsze zaleca jednak spożywanie ich około pięciu w ciągu dnia. Taka dieta powinna być w miarę przyjemna, a przede wszystkim jest zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb osoby chcącej schudnąć.