niedz.. lip 14th, 2024

W mediach coraz więcej znaleźć można programów i publikacji, które skupiają się przede wszystkim na aspektach zdrowego żywienia. Dla wielu gwiazd to główny element funkcjonowania w rzeczywistości medialnej – marka niejednego celebryty została zbudowana właśnie w oparciu o zachęcanie do diety, nowego sposobu gotowania czy aktywności fizycznej.
Tak jak jeszcze kilkanaście lat temu programy kulinarne kompletnie nie skupiały się na nauczaniu swoich widzów, jak gotować nie tylko smacznie, ale także zdrowo, racjonalnie i ekonomicznie, tak samo kanały typowo sportowe nie chciały zajmować się promowaniem ruchu wśród amatorów.
Dzisiaj wszystko to się odwróciło, powstały nawet tematyczne telewizje mówiące tylko o tym, jak zdrowo żyć w dzisiejszych czasach. Prowadzący programy kulinarne muszą coraz więcej uwagi poświęcać nie tylko smakowi swoich dań, ale ich składowi i technikom przygotowania. Natomiast kanały sportowe coraz odważniej promują amatorskie imprezy sportowe i tłumaczą, jak zacząć uprawianie sportu.